Művészetterápia
Kinek ajánlom?
A művészetterápia jó módszer lehet olyan esetekben, amikor úgy érezzük nehezen szavakba önthető a probléma, amivel mindennapi életünkben szembesültünk. A módszer nonverbális volta segít felszínre hozni olyan tartalmakat, melyek talán saját lelki világunkban is rejtve maradtak korábban. Az alkotás nagyon hatékony segítséget nyújt a feszültségoldásban, így az egészségmegőrzés fontos eszköze lehet. Elérhetővé válnak általa elfojtott összefüggések, segíti érzéseink átélését és ezáltal azok megértését is. A művészetterápia kíváló módszer azoknak, akik számára a folyamatos teljesíteni akarás nehézséget okoz a hétköznapi életben, vagy úgy érezzük nem tudunk kapcsolódni kreatív energiáinkhoz. A módszerre támaszkodva közelebb kerülhetünk valódi önmagunkhoz, és képessé tesz minket saját valónk feltétel nélküli elfogadására.
Módszerről bővebben
Művészeti foglalkozások során az emberekbe kódolt, velünk született alkotási vágyra alapozunk. A résztvevők megtapasztalhatják a az értékelés-mentes alkotás örömét. Ez a kreatív energiák kibontakoztatása által valódi önismerethez segíti őket, mely hosszú távon az önmegvalósítás szükséges előfeltétele.
A művészetterápiás foglalkozásokon ahelyett hogy szavakba próbálnánk önteni gondolatainkat és érzéseinket, inkább alkotások formájában próbáljuk megragadni azokat. Így lehetővé válik hogy az elkészült művekből következtessünk visszafelé a lelki tartalmakra. A művészetterápiában nem csak a képzőművészet jelent fontos kiindulási pontot, ugyanúgy szerepet kapnak az irodalmi és zeneművészeti alkotások is, melyek segítik a foglalkozásokon felmerülő kérdésekhez történő mély kapcsolódást. A művészetterápiás folyamatot szorosan végig kíséri a természet megfigyelése, melynek célja, hogy a külső változások analógiáit lelki világunkban is felfedezzük. A természethez történő kapcsolódás egy jó első lépés ahhoz, hogy tudatosabbá váljunk életünkben.
Tudnivalók
◦A legfontosabb, hogy alkotni mindenki tud, nem szükséges hozzá semmiféle előképzettség vagy képzőművészeti tehetség.
(A művészetterápia "nulladik" lépése minden esetben az, hogy oldjuk a szorongást, amit szinte minden felnőtt ember érez, ha arra kérik, rajzoljon valamit.)
◦Művészetterápiás foglalkozásaim látogathatók egyéni vagy csoportos formában is. Egyéni alkalmakon a kliensre fókuszálva készül el a tematika, míg a csoportos foglalkozásokon előre kidolgozott koncepciót követünk. Az aktuálisan induló csoportokról a csoport foglalkozások fül alatt találsz további információt.
◦ Művészetterápiás foglalkozásokon a szükséges művészeti eszközöket én biztosítom, a résztvevőknek csak kényelmes ruhával kell készülniük. (Lehetőleg olyannal, aminél nem baj, ha festékes lesz.)
◦ A Lelki Egészségvédő Alapítvány képzésén hátra van még szakdolgozatom leadása, így művészetterápiás fejlesztő jelöltként szupervízió mellett végzem művészetterápiás tevékenységemet.